Filmik z kamer w hiszpańskim metrze, 23-letni faszysta nożownik Josue E szaleje w metrze raniąc 2 osoby w tym jedną śmiertelnie (16-letniego Carlosa Javier Palomino).


Filmik jest z listopada 2007 roku. Nożownik, 23-letni żołnierz miał w planach wzięcie udziału w demonstracji organizowanej przez hiszpańską partie faszystowską. 16-letni Carlos Javier Palomino, zwrócił mu uwagę na faszystowską naszywkę na bluzie i został dźgnięty w serce. Zmarł w drodze do szpitala. Morderca został złapany i dostał 29 lat.

"..całe zajście miało miejsce w metrze, gdy grupa antyfaszystów jadąca na kontr-manifestację (mającą zablokować przemarsz neonazistów przez imigrancką dzilenicę Usera)rozpoznała 24-letniego Josue E. jako jednego z nazioli z Democracia Nazi-onal. Wtedy on wyciągnął 25 cm kosę raniąc 2 osoby w tym jedną śmiertelnie. W całej Hiszpanii od wczoraj mają miejsce antyfaszystowskie wiece/marsze solidarności z zamordowanym Carlosem. W Madrycie zebrało się ok.500 osób, skandując hasła: NINGUNA AGRESIÓN SIN RESPUESTA! (żadnej agresji bez odpowiedzi)czy FASCISTAS ASESINOS, CARLOS NO OLVIDAREMOS! (faszyści mordercy, Carlos, nie zapomnimy)..."v:1.6.3   1.00 id: 471018