Jak wyglądałby scenariusz filmu "Titanic" w wersjach innych sławnych reżyserów

Woody Allen
Jack pokłócił się z Rose i przeżywa kryzys osobowości. Chce popełnić samobójstwo. Nie ma jednak odwagi, więc zwraca się do kapitana (którego zna z ogólniaka) z prośbą o zatopienie statku, na co ten przystaje. W roli Jacka - Woody Allen. W roli Rose - Mia Farrow.

Pedro Almodovar
Jack i Rose to para gejów. Jack na wieść o chorobie wątroby ukochanego, postanawia zatopić statek, by wśród potencjalnych ofiar pozyskać jak najwięcej narządów do przeszczepu. W rolach głównych - jakieś geje.

Robert Altman
Na początku filmu poznajemy każdego z pasażerów z osobna. Katastrofy nie ma na ekranie, bo wszystkie pieniądze z budżetu poszły na gaże dla obsady.

Michelangelo Antonioni
W roli Jacka - Marcello Mastroiani. W roli Rose - Monica Vitti. Następuje zderzenie z górą lodową. Jack i Rose spacerują w ciszy po pokładzie. Po dziesięciu minutach Rose mówi O, chyba w coś uderzyliśmy. Spacerują dalej. Po dziesięciu minutach Jack mówi Doprawdy? Odjazd kamery. Koniec.

Charles Chaplin
Na pokład przypadkowo dostaje się Jack, śmieszny włóczęga (w tej roli Charles Chaplin). Poznaje tam niewidomą Rose (Paulette Goddard), która płynie do Ameryki w odwiedziny do umierającej babci. Na wieść o zderzeniu z górą lodową, Jack w komiczny sposób zasłania własnym ciałem dziurę w burcie, tylko po to, by Rose mogła pożegnać się z babcią. W nagrodę dostaje buzi w policzek.

Joel Coen
Na statku przebywa małżeństwo - Jack i Rose. Jack dowiaduje się, że Rose zdradza go z kapitanem. Postanawia się zemścić i wynajmuje płatnego zatapiacza statków, by zatopił statek. W roli Jacka - Steve Buscemi. W roli Rose - Frances McDarmond. W pozostałych rolach - John Goodman, George Clooney i John Turturro.

Brian De Palma
Statkiem podróżują uchodźcy z Ameryki Łacińskiej, którzy już na dobre zadomowili się w USA (broń, narkotyki i te sprawy). Dochodzi pomiędzy nimi do konfliktu, który kończy się wielką strzelaniną. Strzały przebijają podłogę. Statek tonie w rytm arii z opery Carmen. Zbliżenie na twarz Ala Pacino. Płacze. Kurtyna.

Federico Fellini
Na wieść o zderzeniu, wszyscy pasażerowie postanawiają urządzić ostatnią w swoim życiu orgię.

Milosz Forman
Jack i Rose to twórcy sztuki nowoczesnej. Są wybitnymi jednostkami, które jednak w odizolowaniu od lądu tracą zmysły i podżegają pasażerów do buntu przeciw niedobremu jedzeniu. Bunt kończy się - a jakże! - zatopieniem statku. W roli Jacka - Vincent Schiavelli. W roli Rose - Courtney Love.

Terry Gilliam
Jack i Rose to para narkomanów. Palą, wciągają i wstrzykują wszystko co się da. Tym, że statek tonie w ogóle się nie przejmują, bo są pewni, że to narkotyczne wizje. W roli Jacka - Jeff Bridges. W roli Rose - Jeff Bridges.

Michael Haneke
Na statek dostają się dwaj psychopaci (Jack i Rose), którzy postanawiają zatopić statek. Szczęśliwie jednak Titanic omija górę lodową. Sfrustrowany Jack chwyta pilota i przewija taśmę do tyłu. Potem wraz z Rose wyciągają kilkudziesięciometrowe wiosła i kierują liniowiec na górę lodową. Udało się, statek tonie. Film otrzymuje Złotą Palmę, Złotego Lwa, Złotego Niedźwiedzia i Złotego Gibbona. W prasie pojawiają się wielce entuzjastyczne recenzje, zaś w kinach na całym świecie - czterdziestu trzech widzów.

George Roy Hill
Jack i Rose to para złodziei i oszustów. Po udanym skoku na bank oraz przekręcie z totalizatorem, tym razem próbują zatopić Titanica - statek znienawidzonego przez nich bogacza. W roli Jacka - Robert Redford. W roli Rose - Paul Newman.

Alfred Hitchcock
Pierwsza scena - statek tonie. A później to dopiero się zaczyna!

Jim Jarmusch
Jack i Rose rozmawiają o wczorajszej imprezie, potem o filmach Kurosawy, potem o kanapkach z białym serem, potem o kuropatwach. O kluczach francuskich i Gregu, który założył fabrykę ołówków. Potem idą spać. Następnego dnia budzą się i schodzą z pokładu Titanica, który bezpiecznie dotarł do Nowego Jorku. W rolach głównych - Tom Waits i Roberto Benigni.

Krzysztof Kieślowski
Statkiem podróżuje doświadczone małżeństwo - Jack i Rose. Kiedy Jack dowiaduje się, że statek zatonie, zaczyna zastanawiać się czy powiedzieć Rose o tym, że zdradził ją 17 lat temu. W roli Jacka - Jerzy Stuhr. W roli Rose - Grażyna Szapołowska.

Marek Koterski
Głównym bohaterem jest kapitan Titanica, którego tak wku*wiają te poj*by pasażery, że postanawia ku*wa mać zaj*bać to pier*olone pływające gówno i ch*j! W roli głównej - Marek Kondrat.

Stanley Kubrick
Reżyser dla większej wiarygodności postanawia zbudować naturalnej wielkości Titanica, a następnie zatopić go na Atlantyku. Jako że nie jest zadowolony z nakręconego ujęcia, nakazuje dubla z nowo wybudowanym modelem. I tak 41 razy. W efekcie realizacja filmu pochłania 800 miliardów dolarów, a na planie ginie 60 tysięcy statystów. Rok później film otrzymuje Złotą Malinę.

David Lean
Film wygląda tak jak wersja Camerona, z tą różnicą, że jest trzy razy dłuższy.

Sergio Leone
Titanic zostaje zatopiony w piasku prerii. W rytm gwizdania Ennio Morricone.

Michael Moore
Dokumentalna wersja filmu. W roli głównej Michael Moore. Na końcu dowiadujemy się, że winny tragedii statku był jego konstruktor i kapitan - niejaki George W. Bush, zaś w wyniku katastrofy zginęły dwa miliony biednych dzieci z Sudanu.

Sam Peckinpah
Następuje zderzenie z górą lodową. Pasażerowie zaczynają szukać winnych. Dochodzi do kłótni, która przeradza się w krwawą łaźnię. Wszyscy giną jeszcze przed zatonięciem statku.

Roman Polański
Reżyser z zapałem przystępuje do realizacji filmu. Dysponuje budżetem rzędu 300 milionów dolarów. W połowie zdjęć mówi: Ku*wa, rzucam to w cholerę. Nie dla mnie takie filmy.

Martin Scorsese
Jack i Rose to kumple z przedmieścia. Pewnego dnia dochodzi pomiędzy nimi do kłótni o kobietę. Każdy z nich gromadzi wokół siebie wiernych zauszników spośród pasażerów. Oba gangi wykańczają się w wymyślny sposób. Kapitan (stronnik Jacka) postanawia zatopić statek, by uśmiercić wszystkich ludzi Rose. Nie przewidział jednak, że zginą w ten sposób i jego kompani. Słowo fuck pada w filmie 311 razy. Film nominowano do Oscara w dwunastu kategoriach, jednak nie dostał żadnej statuetki. W roli Jacka - Robert De Niro. W roli Rose - Joe Pesci.

Ridley Scott
Napisy początkowe zaczynają się mniej więcej tak - Russell Crowe jako Titanic...

Oliver Stone
Jack, ranny na wojnie w Wietnamie, postanawia zatopić statek w proteście przeciw polityce prezydenta Nixona.

Quentin Tarantino
Kultowy film podzielony na dwie części. Ścieżka dźwiękowa złożona z zapomnianych hitów rock’n’rolla lat 50. i disco lat 70. Liczne nawiązania do amerykańskiej popkultury. Błyskotliwe dialogi i stado pań biegających na bosaka. A Titanic? Jaki Titanic?

Andrzej Wajda
Jack to powstaniec z Warszawy, Rose to telegrafistka. Przez pierwszą część filmu usilnie starają się ostrzec angielską załogę, że grozi im zderzenie z olbrzymią, czerwoną górą lodową. W roli Jacka - Daniel Olbrychski. W roli Rose - młoda aktorka, debiutująca na dużym ekranie.

Petr Zelenka
Jack i Rose to młode małżeństwo, które w rejs wybrało się na okoliczność podróży poślubnej. Postanawiają zatopić Titanica, ponieważ Jackowi staje tylko wtedy, gdy znajduje się na wielkim statku, który tonie pośrodku Atlantyku.

Steven Spielberg.
Na statku panuje sielankowa atmosfera, nie ma podziału na klasy, wszyscy są równi. Jack i Rose swobodnie romansują, oczywiście seksu brak (dopiero po ślubie), spacerują po pokładzie trzymając się za ręce. Dzielny Jack chucha i dmucha, góra lodowa ustępuje, statek płynie dalej. Narzeczony Rose upada twarzą w tort, staje się obiektem drwin, ucieka speszony. Titanic wpływa do Nowego Jorku, dumnie powiewa amerykańska flaga, w tle migoczą sylwetki wież WTC, na niebie szybuje orzeł bielik. The end.
W rolach głównych Tom Cruise i Katie Holmes.

Michael Bay.
Na burcie statku widnieje logo firmy Nike, meble na pokładzie są prosto z Ikei (o czym również dowiadujemy się z licznych metek i naklejek). Fabuły brak, pasażerowie biegają bez celu i krzyczą bez powodu. Do końca filmu towarzyszą nam strzelaniny, wybuchy, pościgi samochodowe. Po co? Nikt nie wie, łącznie z reżyserem. Jack snuje się po pokładzie i szeptem wygłasza wzniosłe orędzia, ciągle pijana Rose daje po kątach przystojnym statystom.
W rolach głównych Wentworth Miller i Paris Hilton.

Martin Scorsese.
Titanic wypływa z portu, na pokładzie wybucha wojna między Włochami i Irlandczykami. Większość pasażerów ginie od strzałów w twarz, część zatłuczona wiosłami. Kapitan również dostaje, w wyniku czego statek zbacza z kursu. Mija górę lodową, ale zamiast do Nowego Jorku, dopływa do Kolumbii. Tam resztka pasażerów zostaje zatłuczona kijami bejsbolowymi, przez lokalnych plantatorów maku. Jack i Rose pojawiają się na ekranie przez 5 minut, ona kończy z wiosłem w twarzy, on z głową w imadle.
W rolach głównych Leo Di Caprio i Cameron Diaz.

Mel Gibson.
Akcja zaczyna się 10 minut przed uderzeniem statku w lód. Poznajemy kapitana, ortodoksyjnego Żyda z brodą i w jarmułce. Z premedytacją wpływa w górę lodową, po czym ucieka na jedyną szalupę, razem z załogą - też Żydami. Przez kolejne dwie godziny obserwujemy, jak pływają między rozbitkami dźgając ich nożami i wbijając im wiosła w twarz. Wszyscy kończą martwi, poza sprytną mafią żydowską. Zbrodnia zostaje zatuszowana przez (a jak!) Żydów. The end. Pierwszy napis - "Film oparty na faktach".
W rolach głównych nikt znany.

Jerzy Kawalerowicz
Cała akcja ma się dziać na najdroższym i największym na świecie tekturowym modelu statku. Niestety już przy pierwszych ujęciach masa papierowa rozmięka, rozwarstwia się, a cały statek tonie. Kolejna makieta jest 4 razy mniejsza i 8 razy tańsza. Nauczony doświadczeniem reżyser ustawia ją na moście na Wiśle, wszystkie ujęcia kręcone są pod takim kątem, aby widać było statek i wodę - jest pięknie.
Film jest żenujący, ale krytycy podkreślają, że warto go oglądać dla świetnej gry Olbrychskiego. Nieźle wypada też Rafał Kubacki jako góra lodowa. W rolach Jacka i Rose - Linda i Zakościelny.
Dzięki ubezpieczeniu makiety i innym przekrętom - pieniądze zwracają się inwestorom jeszcze zanim film wchodzi do kin.


Roland Emmerich
Akcja odbywa się w dwóch miejscach: na statku i gdzieś na oceanie. Ludzie wchodzą na statek - ocean jest spokojny. Jack spotyka Rose - na powierzchnię wypływają bąbelki. Jack i Rose zakochują się - z głębin oceanu wynurza się potężna góra lodowa. Statek jest zbyt blisko by uniknąć zderzenia...
< podniosła muzyka >
Na szalupie wypływa mechanik pokładowy: Murzyn, Żyd po matce, wyznawca Islamu. Nucąc piosenkę "born in the USA" wykonuje misję samobójczą zderzając się z górą lodową. Ta wybucha na miliard kawałków (każdy osobno wyrenderowany na komputerze)...
< /podniosła muzyka >
...które dziurawią pokład Titanica.
Pasażerowie statku wspólnymi siłami, oraz woskiem naprawiają zniszczenia. Wszyscy wiwatują, strzelają fajerwerki, przylatuje prezydent i wygłasza orędzie do narodu.
Film jest ciepło przyjęty, ale Steven Spielberg
twierdzi, iż mogłoby być więcej wątków patriotycznych.

John Woo
Akcja filmu rozpoczyna się od wykonania przez statek potrójnego salta z potrójnym tulupem. Wszystko jest filmowane z 17 kamer i w zwolnionym tempie. Kapitan statku okazuje się być oszalałym terrorystą. Kamera tak szaleje, że nie widzimy jego twarzy, pragnie on z bliżej nieokreślonych powodów zgładzić wszystkich pasażerów statku, nakierowując go na górę lodową. Ale dziwnym trafem woda wokół góry usiana jest pływającymi minami wodnymi i statek, nie przestając wykonywać skomplikowanych figur gimnastycznych, musi lawirować pomiędzy nimi.
Jack i Rose próbują powstrzymać kapitana i jego złych sługusów, ale utrudniają im to ciągłe fikołki statku i potrafiący lewitować i latać w powietrzu Ethan Hunt, któremu pomieszało się w głowie i również stanął po stronie kapitana.
W roli Jacka i Rose: Jean Claude Van Damme i Natascha Henstridge. Film odnosi oszałamiający sukces kasowy (pierwszy weekend wyświetlania - 80 mln dolarów zysku)... A wszystko dlatego, że w międzyczasie otworzono szeroko granice USA dla milionów Chińczyków chcących opuścić swój kraj, by wspierać amerykańską kinematografię.


J. Cameron ponad 9 lat temu
Padam :) Genialne!

v:1.6.3   1.04 id: 060553